Vzdušná, prostorná, plná světla. S mikrofonem jsme si prošli novou budovu Českého rozhlasu Olomouc

18. květen 2022

Páska přestřihnuta, stěhování je oficiální. Budova v Pavelčákově ulici se ve středu 18. května krátce po 13. hodině stala novým domovem Českého rozhlasu Olomouc. 

Ještě předtím, než se generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral, herec Igor Bareš, olomoucký arcibiskup Jan Graubner a ředitel Českého rozhlasu Olomouc Josef Podstata postarali o slavnostní akt, tedy přestřihnutí pásky, vzali si režisér Michal Bureš společně s redaktorkou Českého rozhlasu Olomouc Petrou Ševců mikrofon a vyzpovídali několik čestných hostů, kteří se historického dne pro olomoucký rozhlas zúčastnili.

Petra Ševců s olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem

Své první pocity z velkolepé budovy na mikrofon popisovali mimo jiné architekt Miroslav Pospíšil, ředitel olomoucké vojenské nemocnice Martin Svoboda, herečka Ivana Plíhalová, historička architektury Martina Mertová, krajský radní pro kulturu a památkovou péči Jan Žůrek nebo zaměstnanci Českého rozhlasu Olomouc moderátorka Zora Ježková, produkční Tereza Chmelinová či zprávař Jan Faltýnek.

Poslechněte si a nasajte atmosféru z nové budovy Českého rozhlasu Olomouc na adrese Pavelčákova 21, kam se vaše oblíbená regionální stanice přestěhovala po dlouhých 73 letech z původních prostor na Horním náměstí 21.

autor: dja
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser