Dobrý den ze Skaličky

31. říjen 2011

Opět pro vás máme náš pravidelný čtrnáctidenní cyklus, ve kterém vám představujeme obce v celém Olomouckém kraji. Dozvíte se, jak se v nich lidem žije, co podnikají, jak se baví.

Vesnice Olomouckého kraje roku 2011 se jmenuje Skalička. Leží asi 7 kilometrů jihovýchodně od Hranic, na levém břehu řeky Bečvy.

První zmínka o obci pochází z roku 1328, tehdy se ale jmenovala Skalka. Pochlubit se může zámkem, zvonicí z 18. století, dřevěným mlýnem německého typu nebo 300 let starou sochou sv. Jana Nepomuckého.

Na návštěvu obce, kde se daří sportovcům, včelařům, myslivcům i hasičům vás zveme 3. listopadu, kdy vám popřejeme Dobrý den ze Skaličky.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...