Od Pradědu na Hanou 19.-21. října
I tento týden vás Mirek Kobza pozve na výlet za krásami kraje, který leží mezi Pradědem a Hanou.
Prastarý kostelík sv.Jiří je pozoruhodnou ukázkou nejstarší historie města Přerov. Vypravíme se k němu zapátrat, čím jsou jeho dějiny tak důležité. Ve středu, 19. října.
Železnice přinášely v 19. století do kraje, kterým procházely, prosperitu a pokrok. Spojovaly nejen města, ale i státy. A nejinak tomu je i v případě železnice z Lipové Lázní do Bernartic, která pokračovala kdysi dále do Otmuchowa. Do její historie vás pozveme ve čtvrtek 20. října.
Malebné a hluboce zaříznuté je údolí potoka Věžnice mezi Kladkami a Kozovem na hranicích Olomouckého a Pardubického kraje. Právě sem vydáte společně s Mirkem Kobzou v pátek 21. října na malou projíždku krásami Kladecka od Třebůvky až na vrcholky zdejších kopců.

Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka