Vsaďte na bylinky

9. duben 2014

Jarmila Podhorná z Brodku u Konice se už řadu let věnuje gemmoterapii. Léčbě, která je založená na přírodních látkách a která využívá výtažky z pupenů a semen. Mluví se o ní jako o medicíně třetího tisíciletí.

Stále více se obracíme k přírodě, uvědomujeme si, že jsme její součástí. Začínáme více přemýšlet o způsobu svého života. Vnímáme své tělo a pomáháme mu. Jaro je to správné roční období pro očistu organizmu. Jaké čaje si vařit? Z čeho připravit salát? A po jaké tinktuře sáhnout, když se cítíme být unavení? Poradí nám právě Jarmila Podhorná.

Prevence a používání bylin jako doplňku ke klasické léčbě zdravotních problémů nemůže uškodit, naopak. O bylinkách se mluví jako o "zeleném zdraví". Kopřiva, popenec, pampeliška, řebříček, rozrazil nebo pýr - všechny nám mohou prospět.

Jarní očistu organizmu jsme probrali s Jarmilou Podhornou v Apatyce Českého rozhlasu Olomouc ve čtvrtek 10. dubna.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová